Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla LAJM: studijos Klaipėdoje - Naujienos ir įvykiai

STUDIJOS | Erasmus+ programa | Naujienos ir įvykiai

Mieli studentai, ESN KUK (Erasmus Studentų Tinklas Klaipėdoje) ir Tarptautinių ryšių skyrius (TRS) kviečia studentus prisijungti prie mentorių komandos!
 
Kas yra mentorius? Tai studentas, kuris padeda užsienio mainų studentams lengviau integruotis į jiems naują aplinką ir siekia, kad savo viešnagę Lietuvoje prisimintų kaip vieną smagiausių įvykių savo gyvenime. Pagalba gali būti pati įvairiausia:
  • susirašinėjimas prieš atvykstant,
  • informacijos apie keliavimą Lietuvoje suteikimas (pvz. palankiausio atvykimo iš Vilniaus būdas),
  • pagalba ir susiorientavimas bendrabutyje ir fakultetuose,
  • laisvalaikio veiklų pasiūlymai ir supažindinimas su Klaipėda,
  • renginių ir kelionių organizavimas,
  • ir t.t.
TRS visada siūlo pilną palaikymą mentoriams - suteikia pagalbą, informaciją ar mokymus, skiria finansavimą renginiams, finansuoja mentorių dalyvavimą nacionaliniuose ir tarptautiniuose renginiuose, kuriuos organizuoja Erasmus Studentų Tinklas.
Tad jei turi laisvo laiko, nori patobulinti savo anglų (ir ne tik) kalbos žinias, pabendrauti su įvairiais žmonėmis iš skirtingų pasaulio kampelių - prisijunk prie mentorių!
Pildyk anketą ČIA.
Kilus bet kokiems klausimams drąsiai rašyk kuk@esnlithuania.org arba tiesiog užsuk į TRS ir viską aptarsime prie puodelio kavos
 
Kitos Erasmus+ naujienos
 
LAJM studijas pagal Erasmus+ mainų programą 2023 m. pavasario semestre pradėjo 24 studentai iš Ukrainos, Rumunijos, Ispanijos, Turkijos ir Latvijos. Šiais mokslo metais atvyko net 15 studentų iš Rumunijos (Mircea Cel Batran Naval Academy ir Constanta Maritime University). Džiaugiamės plėtojamu bendradarbiavimu su partneriais Ukrainoje (Kherson State Maritime Academy), Ispanijoje (University of La Laguna), Turkijoje (Recep Tayyip Erdogan University, Zonguldak Bülent Ecevit University ir Kocaeli University) bei Latvijoje (Latvian Maritime Academy).

ESN (angl. Erasmus Student Network) yra didžiausia studentų asociacija Europoje. Penktadienį, 2022 m. spalio 14 d., Klaipėdos aukštosios mokyklos pakvietė aktyvius studentus dalyvauti įvadiniuose ESN mentorių mokymuose. Jų metu treneris iš ESN Lietuva pasidalino patirtimi ir suteikė daugiau informacijos apie ESN ir jo veiklą tarptautiniu ir nacionaliniu lygiu, aptarė galimas veiklas vietos lygmeniu ir sukūrė komandą. ESN KUK vienija keturias aukštąsias mokyklas Klaipėdoje, tad mokymuose dalyvavo studentai iš LAJM, KVK, KU ir LTVK.

2022 m. spalio mėn. LAJM dėstytojai doc. dr. Simona Briedienė (Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja), lekt. Ingrida Skiparienė (Personalo skyriaus vedėja), lekt. Rasa Nutautienė (studijų programos Laivybos ir logistikos informacijos sistemos vadovė) ir lekt. Alvydas Nikolajus svečiuojasi Splito Universitete pagal Erasmus+ programą dėstymui.  

LAJM studijas pagal Erasmus+ mainų programą pradėjo 19 studentų iš Rumunijos, Ispanijos ir Turkijos. Šiais mokslo metais atvyko net 11 karininkų studentų iš Rumunijos (Mircea Cel Batran Naval Academy). Džiaugiamės plėtojamu bendradarbiavimu su partneriais Ispanijoje (University of La Laguna ir University of Oviedo) ir Turkijoje (Recep Tayyip Erdogan University ir Zonguldak Bülent Ecevit University). 

 

Kviečiame STUDENTUS dalyvauti Erasmus+ programoje ir studijuoti/atlikti praktiką 2023 m. pavasario semestre užsienyje.  

 
LAJM nuolat svečiuojasi Erasmus+ programos studentai iš TurkijosSlovėnijos ir RumunijosKroatijos, Ispanijos ir kitų Partnerių aukštųjų mokyklų, daugiau informacijos>>> 
Kviečiame Jus klaustidomėtisstudijuoti/atlikti praktiką. 
 
Reikalingi dokumentai:
  • Prašymas dalyvauti Erasmus+ >>> 
  • Erasmus+ programos pristatymo renginys - 2022 m. rugsėjo 28 d., 12:00, Aula Magna 210 aud.!!!
  • Erasmus+ atrankos konkursas 2022 m. spalio mėn. pabaigoje (bus išsiųstas asmeninas kvietimas užpildžiusiems prašymą).

 LAJM komanda Navigators dalyvavo maratone „Bėk su Erasmus+“ 2022 m. rugsėjo 11 d., Vilniuje

„Erasmus+“ programą Lietuvoje administruojantis Švietimo mainų paramos fondas ir Jaunimo reikalų agentūra prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos visas šioje programoje dalyvaujančias institucijas jau 6 kartą kvietė prisijungti prie didžiausios „Erasmus+“ bėgimo komandos RIMI Vilniaus maratone rugsėjo 11 dieną drauge įveikti 5 kilometrus Vilniaus gatvėmis.
„Bėk su Erasmus+“ – tai jau tradicija tapusi iniciatyva, į kurią šiemet atvyko svečiai iš Latvijos bei Estijos nacionalinių agentūrų. „Bėk su Erasmus+“ iniciatyvoje šiemet, švenčiant ir programos 35-metį, sukviesta apie 700 bėgikų!

 

ERASMUS+ programa dėstymui ir mokymuisi

Tarptautinis Erasmus+ aspektas atveria galimybes Programos šalių ir šalių Partnerių bendradarbiavimui. Viena iš šalių Partnerių – Juodkalnija. 2022 m. birželio 13-17 dienomis LAJM lankėsi svečiai iš Juodkalnijos universiteto, Kotoro jūreivystės fakulteto -  dekanas prof.dr. Špiro Ivoševic ir doc.dr. Senka Šekularac-Ivoševic. Mobilumo dėstymui turinys: sauga ir saugumas laive bei strateginis rinkodaros valdymas.
 
Guests, LMA
Guests, LMA
International studies at Lithuanian Maritime Academy
 
Įgyvendinant Erasmus+ programą partnerystė su Latvijos aukštosiomis mokyklomis išlieka aktyvi akademinio personalo ir darbuotojų mainams. 2022 m. gegužės mėn. Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje sulaukėme svečių iš Liepojos ir Rygos -  Ervita Pilverta  (Liepaja Marine College) ir Andris Unbedahts (Latvian Maritime Academy).

Latvian Maritime Academy

Latvian Maritime AcademyLiepaja Marine College

Erasmus+ programa skatina aukštojo mokslo institucijų (AMI) akademinį personalą dėstyti užsienyje. LAJM docentė dr. Genutė Kalvaitienė pasirinko dėstymo galimybes vienai savaitei, 2022 m. gegužės 15-20 d., Juodkalnijos universiteto Kotoro jūreivystės fakultete tokių temų kontekste: jūrinės lyderystės ir vadybos, kūrybinių sprendimų priėmimo, laivo kaip socialinės adaptacijos erdvės jauniesiems jūrininkams suvokimo.

PRIEŠ VELYKINĖ POPIETĖ

Artėjant šv. Velykoms praleidome nuostabią popietę su atvykusiais Erasmus+ studentais, vaišindami vieni kitus skirtingų kultūrų maistu bei užkandžiais.
Studentai nustebino savo išskirtiniais margučiais, nacionaliniu maistu ir skaniais užkandžiais. Taip pat kvietėme ir juos paragauti lietuviškų šaltibarščių, keptos duonos su sūriu, tinginio. Kartu žaidėme velykinius žaidimus, dalinomės šv. Velykų tradicijomis. Džiaugiamės, kad turėjome galimybę geriau pažinti vienas kitą, sužinoti daugiau apie kiekvieną iš studentų, jų pomėgius, laisvalaikį, šv. Velykų tradicijas.

 

DĖSTYTOJAI IŠ RUMUNIJOS

Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje nuo 2022 m. kovo 28 d. pagal Erasmus+ programą atvyko dėstyti paskaitas studentams svečiai iš Rumunijos, Academia Navală "Mircea cel Bătrân": Edith-Hilde Kaiter, Ionut Christian Scurtu ir George Novac. Džiaugiamės galėdami pasidalinti patirtimi su kolegomis, kartu pristatyti svečius LAJM studentams, praturtinti paskaitų turinį naujais mokymosi metodais.
 

 

KLAIPĖDOS ERASMUS+ STUDENTAI

2022 m. kovo 24 d. Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla pakvietė Erasmus+ studentus iš Klaipėdos ekskursijos metu atrasti galimybių jūras. Sulaukėme daugiau nei 60 svečių iš Klaipėdos valstybinės kolegijos (KVK), Lietuvos verslo kolegijos (LTVK), Klaipėdos universiteto (KU) ir, žinoma, mūsų Erasmus+ studentų.
Erasmus+ programa daro teigiamą poveikį ir suteikia naujas galimybes švietimo, socialiniam, asmeniniam ir profesiniam tobulėjimui. Mobilumas pagerina įsidarbinimo galimybes, padeda ugdyti pasitikėjimą, nepriklausomybę ir ugdo priklausymo Europai jausmą.
Sveiki atvykę į laivą! Į Jūsų klausimus visada pasiruošęs atsakyti Lietuvos aukštosios mokyklos Tarptautinių ryšių skyrius el. paštu lma@lajm.lt.