Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla LAJM: studijos Klaipėdoje - NAUJIENOS

APIE LAJM | NAUJIENOS

LAJM STUDENTŲ PRIESAIKA JŪRAI 2022

Laivų parado atidarymo metu, gegužės 21 d. 12 val. vyks iškilminga ceremonija, kurios metu LAJM studentai prisieks stiprinti Lietuvos, kaip jūrų valstybės prestižą, tikslingai panaudoti aukštojoje mokykloje įgytas žinias, vykdyti patikėtas pareigas, užduotis, būti dorais ir garbingais jūrininkais, jūrų verslo atstovais.
Taip pat renginio metu Karinių jūrų pajėgų Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų klausytojai ištardami svarbiausios gyvenime priesaikos, Kario priesaikos žodžius, prisieks Lietuvos vėliavai, įsipareigos prieš save, savo artimuosius, Tėvynę ir jos žmones, negailėdami savo jėgų ir gyvybės ginti Lietuvos valstybę, puoselėti ir ginti jos laisvę.

„Šiandien aš prisiekiu tau, jūra. Aš ir mano vaikai bus tau per amžius ištikimi. Tepadeda man Dievas“, - vienu balsu ištars daugiau kaip šimtas Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentų.
Ilgametės priesaikos jūrai tradicijos siekia 1936 pavasarį, kai Klaipėdoje vyko Akademinio jaunimo jūros diena ir 1500 Lietuvos studentų prie uosto švyturio iškilmingai prisiekė ištikimybę Lietuvos krantus skalaujančiai Baltijai. Tada nuskambėjo žymaus rašytojo,Tėvynės patrioto Igno Šeiniaus kurti priesaikos jūrai žodžiai.
Šie žodžiai skamba iki šiol - kai 2006 metais Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla šią tradiciją atnaujino. Ilgus metus priesaikos žodžiai skambėjo prie Albatroso paminklo, o šie metai ypatingi, nes priesaikos žodžius studentai tars Laivų parado atidarymo metu, kuris vyks Kruizinių laivų terminale.

Kario priesaika yra vienas svarbiausių vidinių ryšių, dėl kurių gyvuoja bendrasis valstybės gėris. Iš visų priesaikų būtent kario priesaika laikoma svariausia ir vertingiausia, nes ji brangiausiai kainuoja – karys duoda žodį paaukoti gyvybę, jei Tėvynei to prireiks. Duodamas priesaiką, karys prisiima atsakomybę už šalies žmones ir ateities kartas, savo tėvus ir artimuosius. Kariams yra patikima saugoti tai, kas svarbiausia, - Lietuvos laisvė.

Sugrįžus į miesto erdves viliamasi pasiekti kuo daugiau miesto gyventojų ir miesto svečių, taip pristatant jūrinę bendruomenę, ilgametes tradicijas ir meilę jūrai.
Renginio metu šventinę nuotaiką kurs Karinių jūrų pajėgų orkestras, susitikime kruizinių laivų terminale!
Kviečiame visus!