Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla LAJM: studijos Klaipėdoje - 2018 m. archyvas

APIE LAJM | NAUJIENOS | 2018 m. archyvas

PRIESAIKA JŪRAI

2018 05 19 Vienas iš gražiausių Klaipėdos Laivų parado'18 renginių - LAJM PRIESAIKA JŪRAI! Šeštadienį priesaiką jūrai davė 160 Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos pirmakursių. Jau septintus metus iš eilės jie prisiekia prie Smiltynėje esančio paminklo „Albatrosas“ žuvusiems jūrininkams ir nuskendusiems laivams. Šventiškai pasipuošę pirmakursiai iš Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos per miestą iki Šiaurinio rago žygiavo su Karinių jūrų pajėgų orkestru.

Pirmoji būsimų jūrininkų priesaika jūrai Klaipėdoje duota 1936 m. Tokią tradiciją mokykla atgaivino 2006-aisiais. Iš pradžių priesaika buvo duodama mokyklos sporto salėje. Dabar Europos jūros dienos, kuri švenčiama gegužės 20-ąją, išvakarėse – prie „Albatroso“ paminklo.

Pasak Jūreivystės mokyklos Karjeros ir komunikacijos centro vedėjos Genutės Kalvaitienės, tradicijos nesikeičia, keičiasi tik žmonės. Jos manymu, pirmakursiams priesaikos diena yra laukiamiausia šventė. Prie paminklo atvyko ir kai kurie ketvirto kurso studentai ir netgi absolventai, nes gražūs priesaikos žodžiai suvokiami tik gerokai vėliau. Jie norėjo jau kitaip ir gerai išgirsti šiuos žodžius.

Tokiu iškilmingu momentu pirmakursiams septynių pėdu po kiliu linkėjo ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, primindamas, kad romantika jūroje neretai būna susijusi su rūsčia realybe, ir Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktorius, profesorius Viktoras Senčila, priminęs priesaikos esmę, ir Jūrų kapitonų asociacijos pirmininkas, tolimojo plaukiojimo kapitonas Juozas Liepuonius, pasidžiaugęs, kad netruks prabėgti laikas ir pirmakursiai įsilies į milijoninį pasaulio jūrininkų būrį.

Informacija dienraštyje "Vakarų ekspresas" >>>