Renkama parama slėptuvei padės sugrąžinti studentus į visavertį ir saugų mokymąsi

Prieš mėnesį pakvietėme universiteto bendruomenę drauge įrengti slėptuvę viename Chersono universitetų –  apstatyti ją moduliniais baldais, kurių idėja, prasidėjus karui Ukrainoje, gimė mūsų universitete, dalinantis savo kompetencijomis su verslininkais. Visi drauge surinkome jau pusę reikalingų lėšų – 10 440 eurų moduliniams baldams. Tokia inžinerinio universiteto dovana kitam techniškajam universitetui – gyvybiškai svarbi. KNTU Švietimo ir mokslo bei tarptautinių ryšių departamento vadovė Larissa Ponomareko papasakojo, koks universitetas buvo prieš karą ir kaip jis gyvena šiandien.

Prieš karą Chersono nacionalinis technikos universitetas (KNTU) buvo inovatyvus, aukščiausios kokybės švietimo centras, turintis modernias laboratorijas, atviras bendradarbystės erdves ir kompiuterių auditorijas, kuriose naujausios technologijos leido studentams mokytis dirbti profesionalia programine įranga. Jauni žmonės čia užsiimdavo ir neformaliomis veiklomis. Bet tai buvo anksčiau. Po apšaudymų ir okupacijos iš viso to beveik nieko neliko.

Pasak L. Ponomarenko, dalis universiteto dėstytojų, administracijos darbuotojų, ministerijos sprendimu, persikėlė į saugesnį regioną Ukrainoje, nutolusį apie 700 km – Chmelnickį, kuriame juos priglaudė kitas universitetas, turintis panašias studijų programas ir laboratorijas, tačiau dalis darbuotojų, kaip ir ji pati, pasiliko Chersone. „Stogai, langai nuolat periodiškai nukenčia, bet vis tiek miestas gyvena toliau. Nes jei mes visi išvažiuotume iš savo miesto, tai jau būtų nebe miestas,  o tik teritorija. Universitetas tęsia studijas hibridiniu būdu ir vykdo įvairią akademinę bei mokslinę veiklą, taip prisidėdamas prie Ukrainos ateities formavimo“, – dalijasi KNTU atstovė.

Kai KNTU rektorė O. Čepeliuk, kartu su kolege L. Ponomarenko neseniai lankėsi VILNIUS TECH, apgailestavo, kad jų studentai per karą išsibarstė po visą Ukrainą ir užsienio šalis, ir universitetas puikiai supranta, kad į Chersoną visi jau nebesugrįš, tad ir ateityje planuoja išsaugoti hibridinę studijų formą. „Netekome daug vyrų. Ateityje mes turėsime studentus, kurie bus su įvairiais specialiaisiais poreikiais, neįgaliuosius, karo veteranus, patyrusius okupaciją žmones“, – pasidalijo rūpesčiu KNTU rektorė, sakydama, kad ateityje pravers daugiau psichologinių žinių.
 

Anot L. Ponomarenko, net ir sunkiais laikais universitetas išlieka atsparumo, įsipareigojimo švietimui ir vilties atsigauti simboliu.

„Kai 2022 metų lapkritį Chersono miestas buvo išlaisvintas ir vėl galėjome patekti į universiteto patalpas, kai kurie baldai ir įranga buvo greitai perkelti į vieno iš akademinių pastatų rūsį, nes miestas ir toliau kasdien kenčia apšaudymus, dronų antskrydžius. Rūsio patalpos virto bent minimalia priedanga darbuotojams ir vietos gyventojams. Daugiau nei pusė universiteto pastatų, bendrabučių langų išdužo per sprogimus ir tiesioginių smūgių metu. Dabar jie laikinai uždengti OSB plokštėmis“, – pasakojo L. Ponomarenko.

Šiuo metu universitetas jau paruošė 100 kv. m slėptuvės erdves ir laukia, kol atkeliaus VILNIUS TECH dovanojami moduliniai baldai, kuriais apstatys rūsius.

„Vos tik leis saugumo situacija, planuojame pagerinti sąlygas rūsiuose. Moduliniai baldai padarys erdves jaukesnes ir patogesnes, o tai padės mums pasiekti pagrindinį tikslą – susigrąžinti studentus į visavertį ir saugų mokymąsi drauge. Nuoširdžiai dėkojame visiems VILNIUS TECH bendruomenės nariams, aukojantiems ir remiantiems mūsų universitetą! Niekada nebūtume pagalvoję, kad gali būti suorganizuota tokia kampanija mūsų labui. Dar kartą dėkojame už viską, ką darote, kad mus paremtumėte“, – dėkoja L. Ponomarenko.

VILNIUS TECH kviečia nedelsti ir aukoti, kas kiek gali dabar, kad iki Kalėdų slėptuvės baldų siunta pasiektų Ukrainą. Už iki šiol surinktus daugiau kaip 10 tūkstančių eurų jau pagamintos kėdės ir stalai, tačiau 100 kv. m slėptuvei dar reikia spintelių, gultų.

Savo gerumu galima pasidalinti čia:

VšĮ Vilniaus Gedimino technikos universitetas

AB SWEDBANK banko sąskaitos numeris: LT69 7300 0100 0245 9025

Mokėjimo paskirtyje prašome nurodyti: Paramos Ukrainai fondas

Scroll to Top