Kovo 20-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė Frankofonijos diena. Šios datos svarbą ypatingai pažymi ir Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM). Nuo 1990 m. visame pasaulyje minima diena pabrėžia ne tik prancūzų kalbos, bet ir platesnės frankofoninės bendruomenės įnašą į pasaulinį dialogą, tarptautinį bendradarbiavimą bei kultūrų įvairovę.
LAJM su didžiuliu džiaugsmu mini šią datą: nuo 2014 m. puoselėja glaudžius ryšius su partneriais ENSM – École Nationale Supérieure Maritime ir Le Havro Normandijos universiteto Jūrų uostų tyrimų laboratorija Devport, kuriai vadovauja dr. Arnaud Serry, Lietuvos garbės konsulas Normandijoje ir LAJM Tarybos narys, ir International business school. Šie ryšiai skatina mokslinių idėjų, patirties bei akademinius mainus, dalyvavimą projektinėje veikloje, kurią aktyviai remia SEFACIL fondas ir kiti partneriai iš Prancūzijos. Bendrystė ir bendradarbiavimas yra esminiai siekiant mūsų bendro tikslo – aukščiausių standartų jūreivystės, jūrų technologijų ir inžinerijos srityse. Bendras dalyvavimas tarptautinėse konferencijose yra svarbus toliau stiprinant tarptautinę bendradarbiavimo erdvę. Kartu tai suteikia galimybę dalintis naujausiais moksliniais tyrimais, pasidalinti geriausia praktika ir patirtimi su kitų šalių kolegomis, sukurti naujus partnerystės tinklus.
Vertiname nuo 2021 m. pradėtą bendradarbiavimą su Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija, kurioje vaikai mokosi prancūzų kalbos su kokybiško frankofoninio ugdymo (pranc. Qualité Francophone, QF) ženklu. Tai yra svarbus žingsnis skatinant prancūzų kalbos mokymą ir jos sklaidą ne tik LAJM, bet ir platesnėje Lietuvos visuomenėje.
Džiaugiamės, kad nuo vasario mėnesio LAJM pradėta dėstyti prancūzų kalba. Lektorės Dinos Antanavičienės dėka prancūzų kalbos žinios ne tik plečia mūsų studentų akademinį horizontą, bet ir suteikia jiems papildomų galimybių tarptautinėje arenoje.
Šventinės nuotaikos Tarptautinės Frankofonijos dienos metu LAJM erdvėse buvo sustiprintos švelnia ir elegantiška gyva pianino muzika, kurios garsai suteikė galimybę atkreipti dėmesį į šios bendruomenės svarbą pasaulyje, taip skatinant jos sklaidą, plėtrą ir puoselėjimą. Tai yra ne tik proga švęsti kultūrą, bet ir pabrėžti prancūzų kalbos vaidmenį tarptautiniame bendradarbiavime, moksliniuose tyrimuose, švietime.