Vyriausybė palaimino LAJM prijungimą prie Vilnius TECH

Vyriausybė trečiadienį pritarė tam, kad Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM) taptų Vilnius TECH padaliniu Klaipėdoje. Po LAJM prisijungimo prie Vilnius TECH Klaipėdoje atsiras šio universiteto padalinys – Lietuvos jūreivystės akademija.

Vilnius TECH rengs ne tik oro, žemės, bet ir vandens transporto specialistus, kurs intermodalinių pervežimų sistemas. Susijungus aukštosioms mokykloms planuojama kurti naują infrastruktūrą, atnaujinti studentų bendrabutį Klaipėdoje.

„Lietuvos jūreivystės akademija ir toliau vykdys kolegines jūrų inžinerijos ir jūrų technologijų krypčių studijas, jūrų transporto sektoriaus darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo mokymus. Tad ir toliau bus rengiami aukštos kvalifikacijos jūrininkai ir jūrų uosto specialistai. Numatoma kurti ir naujas tarpkryptines studijų programas, o jau esamas papildyti specialios paskirties laivų poreikius atitinkančių darbuotojų rengimo specializacijomis, pavyzdžiui, rengti jūrininkus darbui suskystintų gamtinių dujų laivuose“, – pranešime cituojamas LAJM direktorius Vaclav Stankevič.

Pasak direktoriaus, taip pat rengiamasi kurti jūrinio vėjo jėgainių darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo mokymo programas. O tobulinant studijų ir mokymo infrastruktūrą numatoma statyti naują Jūrų inžinerijos ir atsinaujinančios energijos kompetencijų centrą, kuriame bus vykdomi praktiniai jūrinio vėjo jėgainių ir jas aptarnaujančio laivyno darbuotojų mokymai. „Tai unikalus projektas Lietuvoje, kuris reikšmingas ir viso Baltijos jūros regiono saugumui ir klestėjimui“, – pabrėžia V. Stankevič.

Tokį reorganizacijos modelį buvo pasiūliusi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos suburta komisija. Būtent tokį variantą siūlė ir LAJM, nors ją norėjo prisijungti Klaipėdos universitetas, o tokią perspektyvą palaikė kai kurie uostamiesčio verslo atstovai.

Valstybinių kolegijų pateiktas iniciatyvas vertino komisija, sudaryta iš ministerijos, Lietuvos mokslo tarybos, Studijų kokybės vertinimo centro, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, „Investuok Lietuvoje“, Lietuvos švietimo tarybos, Lietuvos studentų sąjungos, Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo atstovų ir aukštojo mokslo ekspertų.

ŠMSM ir ,,Atvira Klaipėda” informacija.

Scroll to Top